فیلترشکن خوب و ویژگی های آن

فیلترشکن خوب و ویژگی های آن

فیلترشکن خوب و ویژگی های آن

فیلترشکن خوب و ویژگی های آن
فیلترشکن پرسرعت

فیلترشکن خوب و ویژگی های آن

امروزه در دنیای سایت های فیلتر شده، فیلترشکن ها نقش مهمی را ایفا می کنند. در حال حاضر آمار دقیقی از تعداد استفاده کنندگان از فیلترشکن وجود ندارد اما به جرات می توان گفت که حدود 90 درصد از مردم ایران، به دلیل فیلتر بودن سایت های متعدد و برنامه هایی مانند تلگرام، یوتیوب و… از وی پی ان استفاده می کنند. آیا تا به حال این سوال برای شما نیز پیش آمده است که ساز و کار فیلترشکن چگونه است و یک وی پی ان خوب باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ چگونه می توان یک فیلترشکن خوب را از بد تشخیص داد و برای خرید آن باید چه مواردی را در نظر گرفت؟ در ادامه به تمام این پرسش ها پاسخ خواهیم داد. چنانچه شما نیز قصد آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر از دنیای فیلترشکن ها را دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

فیلترشکن ها چگونه کار می کنند؟

به بیانی ساده می توان گفت که آی اس پی ها با استفاده از فایروال ارتباط کاربران را به سایت های مختلف محدود می کنند تا جلوی برخی از ارتباط های غیرقابل کنترل را بگیرند. در بیشتر موارد فایروال ها اقدام به بستن ورودی PORT می کنند و یا اینکه آی پی آدرس، سایت را مسدود می نمایند تا کاربران امکان استفاده و ورود به سایت را از دست بدهند. در برخی مواقع نیز دسترسی به دامنه سایت مسدود خواهد شد که تمام این موارد سرآغاز ورود به دنیای فیلترشکن را رقم خواهد زد. وی پی ان با ایجاد یک کانال امن ارتباطی، باعث اتصال شما به سرور خودش می شود. در این مرحله امکان ورود به سایت های فیلتر شده فراهم خواهد شد چرا که با استفاده از یک سرور، اینطور به نظر خواهد رسید که شما از داخل کشور دیگری به اینترنت متصل شده اید. از دیگر سرویس های مورد استفاده در ایران، می توان به پروکسی اشاره کرد که نوع دیگری از فیلترشکن می باشد که کاربردی مشابه با وی پی ان را به همراه دارند و در نهایت منجر به دور زدن آی پی اس خواهد شد.

خرید فیلترشکن
خرید فیلترشکن

ویژگی های فیلترشکن خوب

یک فیلترشکن خوب باید ویژگی های مختلفی را داشته باشد تا بتواند انتظارات کاربران را برآورده کند. یکی از مهمترین این ویژگی ها، عدم افت سرعت اینترنت پس از اتصال به وی پی ان خواهد بود. فیلترشکن های پرسرعت بر مبنای این اصل به کاربران خدمت رسانی می کنند. به عبارت دیگر با استفاده از این فیلترشکن ها، سرعت اینترنت شما کاهش پیدا نمی کند. با توجه به ضعیف بودن سرعت اینترنت و پهنای باند در کشور ما، این موضوع به امری مهم در بین کاربران فضای مجازی تبدیل شده است. لذا در هنگام خرید فیلترشکن این موضوع را از قلم نیندازید که از فروشنده پی وی ان یک اشتراک را دریافت کنید تا به صورت آزمایشی بتوانید از آن استفاده کنید. از دیگر ویژگی های مهم یک فیلترشکن قوی، عدم قطع و وصلی پی در پی می باشد که در بیشتر مواقع کاربران را اذیت می کند. این مشکل می تواند به دلیل ضعیف بودن سرور ها و زیر ساخت های وی پی ان باشد که در اغلب مواقع با پیگیری های چندین ساعته نیز مرتفع نخواهد شد. مشکل اصلی زمانی به وجود خواهد آمد که پس از قطع شدن اتصال امکان اتصال مجدد به هیچ عنوان فراهم نشود که در این صورت نیز به جز جویا شدن علت از ارائه دهنده سرویس، کار دیگری نمی توان انجام داد.

فیلترشکن کامپیوتر
فیلترشکن کامپیوتر

امنیت با فیلترشکن

برخلاف تصور عده ی زیادی از مردم، با اتصال به فیلترشکن نه تنها امنیت شما در بستر پر خطر اینترنت کاهش پیدا نمی کند بلکه بالعکس امنیت شما چندین برابر افزایش خواهد یافت. پس از استفاده از وی پی ان و متصل شدن به یک سرور تمام اطلاعات شما در حالتی امن و رمزنگاری شده قرار می گیرند که این موضوع می تواند خیال شما را راحت کند. ذکر این نکته ضروری است که رمزنگاری اطلاعات در وی پی ان های مختلف متفاوت است چرا که برخی از آن ها این رمزنگاری را به صورت بیست و چهار بیتی انجام می دهند و برخی نیز با حساسیت بیشتری امنیت چشمگیری را به نمایش خواهند گذاشت. درصد دیگری از فیلترشکن ها نیز وجود دارند که رمزنگاری دویست و پنجاه و شش بیتی را به همراه خواهند داشت که در نوع خود مثال زدنی به شمار می روند. در نهایت انتخاب را به شما واگذار می کنیم اما این سوال را از شما می پرسیم که چه کسی به امنیت بیشتر نه می گوید؟ هرچه میزان امنیت بالاتر باشد دغدغه های ورود به سایت های ناشناخته کمتر خواهد شد.

عدم کنترل توسط ارائه دهنده سرویس

درست است که خرید فیلترشکن مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است اما خرید از یک خریدار مورد اعتماد، گامی مهم تر محسوب می شود. در بسیاری از موارد شاهد این هستیم که شخص ارائه دهنده سرویس وی پی ان اقدام به کنترل فعالیت های کاربر می کند که از نظر اخلاقی نیز حرکت درستی نمی باشد. در این حالت فروشنده وی پی ان، با ذخیره سازی اطلاعات شما می تواند تمامی فعالیت هایتان را کنترل کند لذا به این نکته توجه داشته باشید و پیش از اقدام به خرید و فروش، از مورد اعتماد بودن فروشنده اطمینان حاصل کنید.

قیمت فیلترشکن

امروزه وی پی ان های مختلفی با قیمت های مختلف به فروش می رسند که برخی از آن ها با قیمت های نجومی به کاربران ارائه می شوند. فیلترشکن کامپیوتر و گوشی را به صورت رایگان نیز می توان نصب کرد اما دیگر نمی توان تمام انتظارات فوق را به صورت دائمی از آن ها داشت. اگر تصمیم به خرید فیلترشکن دارید این نکته را در نظر بگیرید که قیمت هر وی پی ان با توجه به خدماتی که ارائه خواهد داد متفاوت می باشد و از طرفی دیگر هر چه مدت اشتراک شما بیشتر باشد قیمت نیز افزایش خواهد یافت. اما در نهایت بهترین اشتراک همان اشتراک یک ماهه می باشد چرا که در صورت نارضایتی و یا بروز مشکل می توانید پس از پایان یک ماه ارائه دهنده سرویس پی وی ان خود را تغییر دهید.