vpn ها را چه کسی بست؟

  vpn ها را چه کسی بست؟

  همانطور که در خبرها آمده است افرادی که برای ورود غیرمجاز به اینترنت از vpn استفاده کرده بودند اینک مشکلاتی دارند و این نتیجه فعالیت های شرکت ارتباطات زیرساخت ایت نه شرکت مخابرات.

  به نقل از گروه خواندنی­های مشرق، داوود زارعیان بیان کرد که کاربران داخل و خارج از کشور تمام زیرمجموعه ارتباطی کشور را با اسم مخابرات می­شناسند، وی گفت ایم مسئله موجب شده تا هر اتفاقی در این باره رخ می دهد به نتم مخابرات تمام شود در حالی که ما نیز مانند همه­ سرویس دهندگان از قوانین کشور پیروی می­کنیم و در بسیاری از تصمیم سازی ها مداخله­ای نداریم.

  vpn ها را چه کسی بست؟

  سپس افزود: موضوع بستن vpn ها در حیطه فعالیت های شبکه مخابراتی نیست که ما آن را بسته باشیم و این مسئله هیچگونه ارتباطی با مخابرات ندارد.

  وی با شرح اینکه اگر این موضوع از سمت مخابرات اعمال شده بود فقط افرادی که از مخابرات اینترنت می­گیرند باید با مشکل مواجه می­شدند گفت: همانطور که در خبرها آمده است افرادی که برای ورود غیرمجاز به اینترنت از vpn استفاده کرده بودند اینک مشکلاتی دارند و این نتیجه فعالیت های شرکت ارتباطات زیرساخت است نه شرکت مخابرات.

  و با روشنگری این موضوع که مخابرات حتی در فیلترینگ تصمیم گیرنده نیست بیان کرد: سرویس دهندگان اینترنت به هیچ وجه در کارهای اجرایی نقشی نداشته و فقط نهادهای قانونی و امنیتی اند که در این موارد تصمیم گیرنده­اند.

  به کرات از سوی مقامات مسئول تاکیید شده است که استفاده از vpn غیرقانونی بوده و استفاده ازآن الگویی برای دورزدن فیلترینگ است. فیلترشکن ها از این پروتکل بهره برده و استفاده از آن­ها در بین کاربران فضای مجازی بسیار رایج است.