وی پی ان PPTP چیست؟

  وی پی ان PPTP چیست؟

  یکی از فرآیندهای ساخت و مدیریت اتصالات در vpn، وی پی ان pptp است. به عبارت دیگر سرویس مورد استفاده پروتکل­هایtunneling  نقطه­ به ­نقطه است که با نام مخفف pptp یا point-to-point tunneling protocol ، شناخته می­شود.

  یکی از راه­های معمول ساخت یک اتصال وی پی ان محسوب می­شود. راندمان آن در لایه دو از مدل osi که به آن لایه data link گفته می­شود است، پروتکل pptp vpn  معروف به vpn تحتpptp  نیز می باشد. استفاده ازPPTP به صورت primary به شبکه­ها این توانایی را می­دهد که در پروتکل­های مختلف عبور ترافیک را انجام دهند با این فعالیت داده را به بیشتر از یک نقطه تحت شبکه می­توان ارسال کرد.

  وی پی ان PPTP  چیست؟

  پروتکلPptp  یک معماری client/server، در VPN ساخته و آن را مورد استفاده قرار می دهد. کلاینت pptp از هرجایی که به server  وصل شود می تواند به وی پی ان دسترسی داشته باشد. این ارتباط زیرنظر tcp  و GRE ارتباطات vpn  را قادر به کپسوله سازی و رمزنگاری داده­ها می­کند. پس پروتکل pptp  در مجموع از TCP  با port 1723  برای ساخت یک تونل و برقراری ارتباط بین هر دو دستگاه در سطح شبکه استفاده می­ کند.

  با خرید وی پی ان از سایت شما می­توانید از این سرویس در تمام دستگاه­های که این سرویس را پشتیبانی می­کنند استفاده کنید.  برای ساخت دستیابی­ راه دور یا Remote  و نیز ارتباطات وی پی ان­، از نوع site-to-site، از pptp vpn  استفاده می­شود.

  یک نکته مهم در مورد پروتکل PPTP:

  درست است که راه­اندازی و استفاده از این پروتکل راحت است اما دارای مشکلات و آسیب پذیری­های بسیاری است و بیشترین آسیب پذیری­ هم به احراز هویت این پروتکل مربوط است.