ارائه VPN قانونی در کشور

  ارائه VPN قانونی در کشور

  عرضه فعالیت های قانونی vpn توسط دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام شد و بیان کرد که: ثبت نام کسانی که نیاز به دریافت خدمات قانونی vpn در داخل کشور دارند، انجام می­شود.

  به گزارش مشرق به نقل از مهر، در اجلاسی که دکتر مهدی اخوان بهابادی در خبرگزاری مهر داشت اظهار داشت که مراحل ابتدایی این موضوع در کشور در حال انجام شدن است و ما منتظر هستیم تا این طرح به زودی شروع به کار کند.

  او هم چنین بیان کرد که بر اساس این طرح دریافت خدمات قانونی vpn برای افراد داخل کشور توسط نقطه تماس معرفی می­شود تا این امکان به افراد داده شود تا درخواست خود را به مرجع های دارای صلاحیت اعلام کنند و برای دست­یافتن به این خدمات ثبت نام کنند تا پس از انجام این مراحل بتوانند از این طرح بهره ببرند.

  ارائه VPN قانونی در کشور

  با تاکید دبیر شورای عالی فضای مجازی بر این موضوع که فعالیت هایی که هم­اکنون در کشور تحت عنوان فروش vpn رخ می­دهد غیرقانونی است به صورت آشکار بیان کرد که برای پروتکل های رمز شده برای تماس برخی افراد واقعا نیاز دارند که از خدمات غیرقانونی vpn استفاده کنند.

  وی هم چنین با نظر به موضوع به خلاء بهره جویی از شبکه های مخصوص vpn اعلام کرد که برمبنای خدمات غیرقانونی vpn به دنبال راهی برای برطرف کردن این نیاز هستند.

  پروتکل­های رمزی در بانک­ها، موسسات مالی و اعتباری، سیستم­ها و بسیاری از نهادهای دیگر استفاده می شود که واجب است در این زمینه در کشور قاعده ای تصویب و اعمال شود تا این مشکل برطرف شود.

  ولی در حال حاضر vpn ها برای هدف اصلی استفاده نمی شوند و صرفا برای رد کردن فیلترینگ و رد شدن از سامانه فیلترینگ و هدف های فرعی است که افراد برای رفع آن­ها از vpn که در آن از پروتکل رمز استفاده می شود، استفاده می کنند.

  دکتر اخوان وجود خود فیلترینگ در کشور را لازم و حتمی برشمرد و گفت خود اصل موضوع فیلترینگ اجباری است و تردیدی در این موضوع وجود ندارد چون نباید اجازه دسترسی بدون هیچ­گونه حصر به مطالبی که به فرهنگ کشور ضربه وارد می­کند بدهیم چون هر کشوری باید از خود محافظت کند و این نیز یکی از همان موارد در این حیطه است ولی در بحث اجرای فیلترینگ ایراداتی وارد است.