VLAN بندی در کارت شبکه کریو

  VLAN بندی در کارت شبکه کریو

  VLAN (در کارت شبکه کریو) ، یکی از روش های بهبود و ارتقاء شبکه های کریو کنترل ایجاد VLAN بر روی کارت شبکه می باشد

  هر VLAN به منزله یک شبکه مجزا بر روی یک سوییچ کریو یا مجموعه ای از سوئیچ ها تلقی می شود به همین دلیل برای هر VLAN یک broadcast domain جدا ایجاد می شود.

  پیام های broadcast ، از روی تمامی پورت هائی از شبکه کریو که عضوی از یک VLAN مشابه نمی باشند، فیلتر می گردد به همین دلیل امنیت و سرعت انتقال اطلاعات در شبکه بهبود چشم گیری می یابد و این خود یکی از مهمترین دلایل ایجاد VLAN در شبکه های کریو می باشد.

  Kerio Control در واقع به عنوان یک Getaway میان شبکه ها مورد استفاده قرار می گیرد و ترافیک عبوری میان شبکه ها را کنترل می کند.
  برای اینکه بتوانید Interfaceها (منظور کارت شبکه) را مشاهده کنید می توانید از طریق کنسول مدیریتی Kerio Control وارد قسمت Interfaces شوید.

  VLAN بندی در کارت شبکه کریو

  برای اینکه بتوانیم در سیستم عامل ویندوز و کارت شبکه های آن یک VLAN ID قرار بدهیم کافیست ابتدا وارد Device Manager بشوید، سپس وارد Properties کارت شبکه مورد نظرتان که می خواهید VLAN ID مورد نظر را دریافت کند بشوید، سپس وارد تب Advanced بشوید و به دنبال گزینه VLAN ID از موارد موجود بگردید، در این کادر VLAN ID مورد نظرتان را وارد کنید و بر روی دکمه OK کلیک کنید.

  VLAN بندی در کارت شبکه کریو

  با این کار کارت شبکه کریو شما در VLAN مربوطه قرار خواهد گرفت. این روش در اکثر نسخه های مختلف سیستم عامل ویندوز قابل پیکربندی است.

  هنگامی که تنظیمات کارت شبکه کریو به درستی صورت بگیرد، ارتباطات داخلی و نیز ارتباطات داخل شبکه پشت فایروال با اینترنت شکل خواهند گرفت و همه چیز شروع به کار خواهد کرد.