آغاز ارائه VPN به متقاضیان سازمانی

  آغاز ارائه VPN به متقاضیان سازمانی

  معاون مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرد سرویس vpn قانونی برای افراد کلیه افراد حقوقی اعم از شرکت­ها سازمان­ها و… صورت می­گیرد.

  همچنین به زودی دریافت این سرویس برای کاربران حقیقی نیز انجام می­پذیرد و کاربران حقیقی می­توانند نسبت به تقاضای اولیه دریافت vpn اقدام کنند.

  مرکز ملی فضای مجازی از ابتدای اسفند ماه 91 ثبت نام vpn را برای افراد حقیقی از جمله سازمان­ها، شرکت­ها، دانشگاه­ها و نمایندگی­های خارجی و شرکت­ها فعال کرده است. و متقاضیان جهت دریافت Vpn درخواست خود را در سایت vpn.ir می­توانند ثبت کنند.

  علیرضا شاه میرزایی معاون مرکز ملی فضای مجازی در گفتگو با خبرنگار مهر  در رابطه با آخرین وضعیت درخواست vpn قانونی نقل کرده : ثبت نام اشخاص حقوقی همچنان در حال انجام است و افراد در صورت داشتن شرایط می­توانند برای دریافت vpn سازمانی در سایت ثبت نام کنند و همچنین گفته است که کار ثبت نام از طریق شرکت ارتباطات زیر ساخت انجام می­گیرد.

  آغاز ارائه VPN به متقاضیان سازمانی

  عضو شورای عالی فضای مجازی نقل کرده: ثبت­ نام و ارائه سرویس­ها برای سازمان­ ها و موسسات صورت می­گیرد. و به زودی با دریافت شرایط ثبت نام برای افراد حقیقی یا کاربران خاگی از طریق این مرکز، نحوه ثبت نام برای این افراد در آینده منتشر خواهد شد.

  دبیر شورای عالی فضای مجازی قبل از شروع ثبت نام دریافت خدمات vpn در رابطه با دلایل ارائه این سرویس نقل کرده است: تصمیم داریم برای افرادی که در کشور نیاز به خدمات قانونی vpn دارند بستری فراهم کنیم تا درخواست خود را به مراجع ذیصلاح بفرستند و برای دریافت خدمات ثبت­نام کنند. و پس از بررسی­های لازم و تایید ثبت نام بتوانند به طور قانونی در داخل کشور از خدمات Vpn استفاده کنند.

  وی بیان کرده : در حال حاضر فعالیت­هایی که با عنوان vpn فروشی در اینترنت صورت میگیرد قانونی نیستند و به دلیل اینکه خیلی از کاربران برای تماس هایشان نیاز دارند از vpn استفاده کنند. و به ناچار مجبور به استفاده از خدمات vpn غیر قانونی می­باشند.

  دبیر شورای عالی جهت حل این مسئله با اشاره به نبود استفاده قانونی از شبکه­ های خصوصی vpn در کشور بیان کرد : ما به دنبال راه حلی هستیم تا بتوانیم خدمات قانونی vpn را کشور فراهم کنیم. و استفاده کنندگان به صورت قانونی از این خدمات بهره ببرند.

  البته این ثبت نام فقط برای ارتباطات بین داخل و خارج صورت می­گیرد و شامل vpn های داخلی نمی­شود. Vpn برای دور زدن فیلترینگ نیست و اگر بدین منظور استفاده شود از طریق قانون برخورد خواهد شد. افراد متقاضی برای گذر از فیلترینگ لازم است با کمیته مصادیق مذاکره داشته باشند.