مهمترین دلایلی که باید افراد از وی پی ان استفاده کنند، حتی غیر حرفه ای ها

  اکثر افراد عقیده دارند که وی پی ان ( شبکه خصوصی مجازی) برای کاربران معمولی بسیار پیشرفته است از این رو دلیل ندارد که حتما از vpn استفاده کنند. اما در حقیقت یک وی پی ان برای افراد و شرکت ها از مزایای بسیار زیادی برخوردار می باشد. استفاده از وای فای عمومی در سفر، انتقال داده های حساس و مطالعه سرگرمی ها در نتفلیکس از جمله فعالیت هایی هستند که کاربر با استفاده از vpn می تواند با خیال راحت به انجام آن ها بپردازد.

  وی پی ان
  وی پی ان

  نرم افزار وی پی ان با تحت پوشش قرار دادن آدرس IP شما، رمزگذاری داده ها و مسیریابی از طریق شبکه های ایمن در سرور ایالات و یا دیگر کشورها از اطلاعات شما محافظت می کند. در این شرایط است که هویت آنلاین شما پنهان می ماند و امکان جستجو در اینترنت را به صورت ایمن و ناشناس  برای شما فراهم می سازد.

  وی پی ان چه کاری انجام می دهد؟

  در حقیقت وی پی ان مخفف شبکه خصوصی مجازی می باشد. به طور کلی می توان گفت وی پی ان یک سرور رمزگذاری شده می باشد که آدرس IP شما را از شرکت ها، سازمان های دولتی و یا هکرها مخفی می سازد. یک vpn حتی در صورت استفاده از وای فای عمومی و اشتراکی به خوبی از هویت شما حفاظت می کند و داده های شما را از چشم کنجکاو افراد موجود در اینترنت های عمومی پنهان می سازد.

  کاربرد وی پی ان
  کاربرد وی پی ان

  یک vpn به جای این که اتصال اینترنت شما را به سرور میزبان ارسال نماید، ISP شخصی شما را دور می زند. وجود سرورهای موجود در سراسر جهان، قابلیت جابجایی را برای کاربران فراهم می سازد از این رو افراد می توانند از هر جایی که بخواهند به راحتی به اینترنت دسترسی داشته باشند. رمزگذاری اغلب یک لایه امنیتی اضافه را برای مشاغلی که از راه دور به اینترنت دسترسی دارند ایجاد می کند. vpn همچنین می تواند در مسافرت و هنگام بازی وسیله ای مفید و کاربردی باشد.

  چرا به وی پی ان نیاز داریم؟

  حال که با وی پی ان آشنا شدید در ادامه قصد داریم تا به صورت دقیق بررسی کنیم که چرا ممکن است به vpn نیاز داشته باشیم.

  امنیت در وای فای عمومی

  دسترسی و استفاده از وای فای عمومی کاملا راحت است اما این نکته را به خاطر داشته باشید که ممکن است به قیمت از دست دادن امنیت تمام شود. وقتی در کافی شاپ به پاسخ دهی به ایمیل ها مشغول هستید و یا در رسانه های اجتماعی در فرودگاه به جستجو مشغول هستید ممکن است یک نفر فعالیت های آنلاین شما را ردیابی کند. با استفاده از vpn می توانید هنگامی که به وای فای عمومی دسترسی دارید از داده های خود محافظت کنید. یک وی پی ان به راحتی می تواند اطلاعات زیر را از دیگر کاربران مخفی سازد :

  • تاریخچه مرور
  • اطلاعات بانکی
  • رمزهای عبور حساب های بانکی

  حفظ حریم خصوصی داده ها از ارائه دهنده خدمات اینترنتی

  در هنگام استفاده از وای فای خصوصی منزل خود نسبت به استفاده از وای فای عمومی کمتر مورد حمله افراد غریبه قرار خواهید گرفت. با این وجود هنوز خطرات احتمالی داده های شما را تهدید می کنند.

  مزایای وی پی ان
  مزایای وی پی ان

  ISP، شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی و یا دیگر شرکت ها که برای دریافت وای فای ماهانه به آن ها پول پرداخت می کنید امکان دسترسی به داده های اینترنتی شما را دارند. ISP می تواند بررسی کند که شما چه زمانی، کجا و چگونه به جستجو در اینترنت مشغول هستید. امکان جمع آوری این داده و فروش آن ها حتی در صورت استفاده از وای فای خصوصی به تبلیغ کنندگان برای این شرکت ها وجود دارد و در صورت نقض داده ها ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. در این شرایط یک وی پی ان می تواند آدرس IP شما را از ISP و دیگر شرکت ها مخفی سازد.

  حفظ حریم خصوصی داده ها از برنامه و خدمات مورد استفاده

  خرید vpn برای ترید

  اکثر برنامه ها و سرویس های اینترنتی به ویژه فیس بوک به دلیل استفاده از داده های کاربران خود تاکنون مورد انتقاد قرار گرفته اند. به منظور پیشگیری از استفاده از داده های شما توسط سرویس های اینترنتی و برنامه ها می توان از یک vpn استفاده کرد. یک وی پی ان قادر به محدود سازی موقعیت مکانی و تاریخچه مرورگر شما خواهد بود.

  حفظ داده های خصوصی از دولت با استفاده از وی پی ان

  ISP ها، برنامه ها و مراکز داده های اینترنتی اغلب ادعا می کنند که داده های خصوصی شما را به دولت نمی فروشند اما با این وجود ممکن است متوجه شوید که این مراکز به داده های خصوصی شما دسترسی دارند.

  در سال 2013 ادوارد اسنودن برای نخستین بار فاش کرد که واریزون داده های اینترنتی و تلفنی کاربران خود را به NSA می فروشد. این امر باعث شد تا آمریکایی ها از نظارت و جمع آوری داده های خود توسط دولت آگاه شوند. پس از افشای اطلاعات توسط اسنودن و اعتراض کاربران برای مهار نظارت دولت بر داده های خصوصی کاربران اینترنتی چندین قانون وضع شد.

  با این وجود نیویورک تایمز در ژانویه سال جاری گزارش داد که آژانس اطلاعات دفاع قانون را دور زده است. در صورتی که در رابطه با نفوذ بیش از حد دولت بر داده های شخصی خود تردید دارید، استفاده از یک vpn سرمایه گذاری خوبی برای حفاظت از داده ها می باشد.

  دسترسی به مکان و محتوا با استفاده از وی پی ان

  به طور کلی می توان گفت وی پی ان به عنوان یک راه حل عالی برای محدودیت سازی محتوا شناخته می شود. با استفاده از یک vpn می توان موقعیت مکانی خود را جعل کرد. به نحوی که به نظر می رسد از مکان دیگر در حال مرور کردن اینترنت هستید.

  وی پی ان یا vpn
  وی پی ان یا vpn

  ایجاد امنیت کافی در زمان کار از راه دور

  ویژگی رمزگذاری داده ها یکی از مهمترین مزایای استفاده از وی پی ان می باشد. رمزگذاری داده ها توسط vpn به این صورت است که داده ها در قالب کد قرار داده می شوند. به نحوی که معنای داده ها مبهم باشد. این کار به ایمن ماندن اطلاعات محرمانه شما تا حد زیادی کمک خواهد کرد.

  در صورتی که به سرمایه گذاری vpn در شرکت خود فکر می کنید، این امکان را برای کارگران ایجاد می کنید تا به شبکه اداری شما متصل شوند. در این صورت حتی اگر کارگران از دفتر دور باشند می توانند روی موارد حساس توسط گوشی های هوشمند خود نظارت داشته باشند. از آنجا که با استفاده از vpn کار از راه دور امکان پذیر می باشد، برای ایمن سازی مطالب محرمانه در خارج از سایت وی پی ان یک سرمایه گذاری محسوب می شود.

  قابلیت تطبیق با تعداد زیادی از دستگاه های هوشمند

  انتخاب بهترین وی پی ان در سال 2022

  اغلب افراد ممکن است ابتدا یک وی پی ان را روی دستگاه امانت گرفته شده از شرکت امتحان کنند. به طور کلی می توان گفت یک vpn قابلیت محافظت از دیگر دستگاه های هوشمند همچون تلفن ها، تبلت ها و رایانه های رومیزی را دارد. شرکت های مختلف ارائه دهنده vpn ممکن است برنامه حفاظتی متفاوتی را ارائه دهند. این شرکت ها ممکن است به منظور محافظت از دستگاه های مختلف ظرفیت متفاوتی را ارائه دهند. با این وجود اکثر شرکت های ارائه دهنده vpn سعی می کنند برنامه هایی را ارائه دهند که ایمنی داده های شما را در دستگاه های مختلف تضمین کنند.

  سرمایه گذاری هوشمند

  با اندکی تحقیق متوجه خواهید شد که یک vpn در صرفه جویی در هزینه ها از طریق ارائه قابلیت جعل مکان کمک می کند. مشاغل مختلف همچون خدمات اشتراکی و خطوط هوایی امکانات و خدمات مشابه را با قیمت متفاوت ارائه می دهند. از این رو با ایجاد تغییر در ظاهر مکان خود به مکانی که خدمات ارزان تر ارائه می دهد، می توان سرمایه گذاری های کلان انجام داد.

  کاربرد وی پی ان در تجارت
  کاربرد وی پی ان در تجارت

  کاربرد وی پی ان

  وی پی ان ها دارای کاربردهای مختلف بسیار زیادی هستند که در این بخش قصد داریم به بررسی آن ها بپردازیم.

  کاربرد وی پی ان برای تجارت

  در این بخش قصد داریم تا برخی از رایج ترین مواردی که vpn برای آن در محیط تجاری مورد استفاده قرار می گیرد را مورد بررسی قرار دهیم.

  بدون نگرانی در خانه کار کنید

  وی پی ان این امکان را برای افرادی که از راه دور کار می کنند فراهم می سازد تا به طور ایمن وارد شبکه شرکت شوند. همچنین vpn در پروژه ها و فایل ها از داده ها به خوبی محافظت می کند.

  حفظ امنیت شبکه مشترک

  استفاده از وی پی ان در سراسر شبکه مشترک به شما این اطمینان را می دهد که ارتباطات تجاری شما کاملا ایمن باقی خواهد ماند. همچنین vpn باعث می شود تا شرکت شما کمتر در معرض حملات سایبری قرار گیرد.

  کنترل دسترسی ها

  از دیگر مزایای استفاده از وی پی ان ها می توان به ارائه گزینه های مورد نیاز برای کنترل دسترسی ها اشاره کرد. این کنترل دسترسی ها به نحوی انجام می گیرد که اطلاعات محرمانه برای تمامی کارمندان قابل دسترس نباشد. قبل از اعطای دسترسی کاربران باید وارد سیستم شوند و مجوز خود را ارائه دهند.

  در دستگاه های مختلف با خیال راحت در اینترنت بگردید

  بدون در نظر گرفتن دستگاه خود می توانید به کسب و کار خود به صورت ایمن متصل شوید. وجود یک وی پی ان رمز گذاری شده که از راه دور میزبانی می کند امکان ورود از هر جایی را بدون خطر نقض امنیت برای شما فراهم می سازد.

  دور زدن Geo-Blocking

  در طول سفر کاری خود ممکن است با اماکنی مواجه شوید که بخش هایی از اینترنت را مسدود و یا سانسور می کنند. این امر ممکن است مانع بزرگی بر سر راه شما باشد به ویژه اگر به وب سایت های مرتبط با کار خود دسترسی نداشته باشید. با استفاده از یک vpn با موقعیت مکانی خانه خود می توانید اقدام به دور زدن محتوای مسدود شده نمایید.

  کاربرد وی پی ان در بازی
  کاربرد وی پی ان در بازی

  حفاظت از معاملات  مالی

  حفظ تراکنش های مالی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. یک vpn ترافیک خروجی شما را ناشناس می سازد و اقدام به رمزگذاری اطلاعات می کند. شما را از ردیابی های غیر مجاز تراکنش ها در نقل و انتقالات تجاری مطمئن می سازد.

  اتصال به وای فای عمومی با اطمینان خاطر

  تمامی افراد در زمان توقف و یا تاخیر به وای فای رایگان موجود در فرودگاه متصل می شوند. این کار داده های شما را در معرض سرقت احتمالی قرار می دهد. با استفاده از وی پی ان قبل از باز کردن ایمیل و یا بررسی موجودی حساب، می توان امنیت اطلاعات را حفظ نمود.

  اجتناب از بلاک های رسانه های اجتماعی

  در برخی از نقاط جهان کانال های رسانه های اجتماعی همچون فیس بوک مسدود شده اند. در صورت سفر به ایران و یا چین می توانید با استفاده از vpn ممنوعیت های وارده را رفع نمایید. با استفاده از vpn می توان به راحتی به فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی مسدود شده دسترسی یافت.

  حفظ دسترسی به حساب ها

  بانک ها به منظور پیشگیری از فعالیت های کلاهبرداری همواره در حالت آماده باش هستند. با استفاده از vpn متوجه خواهید شد که هنوز در آدرس معمولی خود قرار دارید. استفاده از وی پی ان از مسدود شدن احتمالی حساب ها به دلیل فعالیت مشکوک جلوگیری خواهد کرد.

  کاربرد وی پی ان برای بازی

  در خارج از دنیای تجارت، وی پی ان ها در بین گیمرها از محبوبیت قابل توجهی برخوردار هستند. در ادامه برخی از رایج ترین کاربردهای وی پی ان را برای بازی مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  دسترسی به شبکه گسترده ای از بازی ها

  استفاده از vpn به این معناست که اتصال اینترنت مجدد مسیریابی خواهد شد و در صورت دسترسی به بازی گزینه های بیشتری را پیش رو خواهید داشت. با توجه به ارائه دهنده، به وی پی ان های خاص دسترسی خواهید داشت. به طور کلی این نرم افزار به شما کمک خواهد کرد تا به بازی های موجود در خارج از منطقه خود دسترسی داشته باشید. در برخی از کشورها تعدادی از بازی ها به دلیل محتوای گرافیکی ممنوع می شوند. با استفاده از یک وی پی ان می توان از طریق  اتصال به سرور در کشوری دیگر محدودیت های موجود را دور زد.

  کاربرد وی پی ان در نمایش سریال ها
  کاربرد وی پی ان در نمایش سریال ها

  ازی کردن در مکان های عمومی بدون هیچ گونه نگرانی

  وقتی آماده بازی هستید، امکان استفاده از وای فای عمومی به صورت رایگان برای شما وجود دارد. اما استفاده از شبکه ای ناامن خطراتی را به دنبال خواهد داشت. در این شرایط می توان با استفاده از یک وی پی ان بازی خود را ایمن نگه داشت.

  محافظت از خود در برابر ترول ها

  در بازی های چند نفره ریسک ها افزایش می یابند و گاهی اوقات مردم به این موضوع بیش از حد واکنش نشان می دهند. با استفاده از یک وی پی ان می توان از هویت و آدرس IP محافظت کرد. در این بازی ها اگر ناخواسته فردی را ناراحت کنید، امکان ردیابی موقعیت مکانی شما برای فرد وجود ندارد.

  کاهش سرعت ISP های موجود در اطراف

  برخی از ارائه دهندگان خدمات اینترنتی بنا به دلایل هوشمندانه سرعت شبکه های خود را کاهش می دهند. با استفاده از یک وی پی ان می توان از تاخیر غیر ضروری ISP ها تا حد قابل توجهی پیشگیری کرد.

  کاربرد وی پی ان برای فیلم ها و سریال های در حال پخش

  از دیگر کاربردهای مهم وی پی ان می توان به استفاده از آن در هنگام مشاهده برنامه تلویزیونی و یا فیلم های مورد علاقه اشاره نمود:

  تماشای فیلم های خارجی مورد علاقه

  برخی از سرویس های پخش اشتراک پولی، تکنولوژی مسدود سازی بر اساس ناحیه جغرافیایی را اجرا می کنند. به این معناست که در برخی از مناطق جغرافیایی دسترسی به محتوای خاص محدود شده است. با استفاده از vpn می توان این مشکل را دور زد. این نرم افزار این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا هر چیزی را که می خواهید بدون توجه به مکانی که در آن قرار دارید مشاهده کنید.

  بهبود بخشیدن مشکلات دانلود فیلم و سریال

  از آنجا که سرویس های تماشای فیلم و سریال از محبوبیت قابل توجهی برخوردار هستند، بارگیری بیش از حد پهنای باند و ایجاد مشکلات دانلود غیر عادی نیست. با استفاده از یک vpn می توان این مشکلات را به راحتی دور زد و فیلم و سریال مورد علاقه خود را با وضوح بیشتر مشاهده کرد.

  محدودیت های وی پی ان

  هرچند یک vpn ابزاری عالی برای جداسازی مکان شما از داده های شما می باشد، اما این نرم افزار قادر به پنهان سازی همه چیز در مورد شما نمی باشد. در صورت شرکت در یک مسابقه در فیس بوک و یا لایک یک پست در اینستاگرام، برنامه ای که در زمان اتصال به vpn از آن استفاده می کنید می تواند برای سفارشی سازی تبلیغات و محتوای درون برنامه ای از رفتار شما بهره بگیرد. ممکن است ندانند که از کجا در اینترنت به جستجو می پردازید اما می دانند که در برنامه آن ها چه کاری انجام می دهید.

  امنیت حریم خصوصی تور یا وی پی ان

  در صورت فعال بودن کوکی ها در رایانه شما، شرکت ها می توانند شما را زمانی که در سایت آن ها قرار دارید و حتی پس از آن دنبال کنند. امکان پنهان سازی اطلاعات و داده ها تنها با استفاده از یک vpn امکان پذیر نیست. ترکیب حفاظت vpn و Tor یک ابزار منبع باز را به شما ارائه می دهد که این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا به مرور وب به صورت ناشناس بپردازید. برای امنیت بیشتر انجام دیگر اقدامات لازم و ضروری است.

  Vpn ابزار کاملی نیست. مانند تمام برنامه های کامپیوتری این نرم افزار نیز ممکن است در معرض بدافزار و حملات آنلاین قرار گیرد. در صورت آلوده شدن این نرم افزار، تمام مزایای امنیتی آن از بین خواهد رفت.

  با استفاده از سرویس رایگان vpn احتمال حملات و نقض امنیت افزایش خواهد یافت. برای جبران هزینه های تجاری خود، سرویس های رایگان وی پی ان ممکن است اقدام به فروش داده های کاربران نمایند و یا اقدام به اجرای تبلیغاتی کنند که ممکن است به بدافزارها آلوده شوند. در صورتی که بخواهید حریم خصوصی داده های خود را افزایش دهید، سرمایه گذاری روی vpn پولی بهترین گزینه خواهد بود.