۵ باوری که فیلتر تلگرام ثابت کرد غلط است!

  ۵ باوری که فیلتر تلگرام ثابت کرد غلط است!

  مطابق سخنان محمد حسین سیاح طاهری که در صفحه شخصی اش منتشر شد، این گونه گفت: مهلت هات گرام و تلگرام طلایی برای استقلال کامل از تلگرام به پایان رسیده و من هم اکنون در حال استفاده از این پوسته هستم، حقیقتا نمی دانم ایا این اتفاق افتاده است یانه؟ ان شاالله که اتفاق افتاده باشد.

  اما اتفاقات اخیر پس از فیلتر تلگرام، چیزهایی را برای ما ثابت کرد:

  ۵ باوری که فیلتر تلگرام ثابت کرد غلط است!

  1. این که گفته می شود عدم استفاده مردم از پیام رسان های داخلی، نبود اعتماد است، این گفته غلطی است و به گفته معاون وزیر ارتباطات، تقریبا 35 میلیون نفر در حال استفاده از این نسخه اند.
  2. ثابت شد این که گفته می شود فیلترینگ سیاسی محکوم به شکست است و بچه های ده ساله به راحتی می توانند با نصب یک اپ این فیلترینگ را دور بزنند، صحیح نیست و مردم همیشه راه هموار را به راه ناهموار ترجیح داده و می دهند؛ ان ها حوصله راه اندازی فیلترشکن های خود را هر روز و هر ساعت ندارند.
  3. معلوم شد انان که شعار می دادند: ( بخش خصوصی باید مدیریت همه چیز را بر عهده گیرد و از استارت اپ ها حمایت کنید، ذوق جوانان نخبه را کور نکرده و به ان ها توجه کنید تا از کشور فراری نباشند و…) فرصتش که مهیا شود، به راحتی تلاش های چندین ساله جوانان ما را رها می کنند و به نمونه های خصولتی بیش تر از بخش دولتی ارزش می دهند.
  4. معلوم شد که ذات انقلابی و انقلابی گری به شعار و حرف نیست که بیایی بر در سازمان ات عکس رهبر را بزرگ نصب کنی و بگویی (سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی مبارک) بعد نه تلاشی در این راه بکنی و نه هزینه ای بپردازی. پیام رسان های ایرانی لنگ سرور و رک و … باشند و شما هم برای ان شرط و شروط بگذاری.
  5. معلوم شد درک و اگاهی مسئولان ما انقدر پایین است که منفعت کوتاه مدت سازمانی را فدای درازمدت ملی می کنند. مسئولان کشور خود را در این وهله انقدر عمیق نشان دادند که حاضر نبودند دو ماه صبر کنند تا اطلاعات کاربران ایرانی از اشراف دشمن خارج شود و دیگر تسلطی بر ما نداشته باشند ولی حاضر بودند 12 ماه صبوری کنند تا یک محصول قلابی اما زیبا به یک محصول واقعی تبدیل شود.

  در این میان ما دلمان برای بچه های حزب اللهی می سوزد که شبانه روز تلاش کردند تا احمدی روشن وار استقلال کشور را در یک سرویس پایه و استراتژیک جمع کند اما شکست خورده به جامعه برگشت. بعید است که بعد ها هر کس برای مشورت پیش او برود بگوید: نکن برادر من؛ مسئولان هر وقت در مسئله ای احساس خطر کنند نه تو را می بینند و نه نظام را، فقط منفعت خود را بطلب وگرنه قربانی می شوی. در آشوب های فیلترینگ تلگرام که در جهت منافع نظام اتفاق افتاد، دست خیلی ها رو شد و وفاداری خیلی ها به چالش کشیده شد.